Her gününü son günüymüş gibi yaşayanlardan.

Çalışmamanın Sırrı: İşini Sevmek

Uzun zamandır aklımda olan bu başlığı sonunda ilk staj günümde yazmaya fırsatım oldu 🙂

Küçük yaşlarda hep düşünürdüm keşke ileride çalışmasam, düzgün bir gelirim olsa (bak sen nasıl olacaksa :D) ve güzelce yaşasam diye. Belki de herkesin düşüncesi bu yöndeydi ancak pek mümkün olmayacak bir istek olduğunu büyüdükçe biliyoruz artık.

Bunu artık bildiğimize göre yeni bir yol keşfetmeliydik. Benim yolum ise işimi sevmek oldu ve ilk düşüncelerime göre çok daha etkili olduğunu söyleyebilirim. Ortaokuldan itibaren bende bilgisayar ve internet düşkünlüğü olmaya başladı. Zaman ilerledikçe yeni şeyler öğreniyordum ve para beklentisi olmaksızın birşeyler yapmaya çalışıyordum. Bana yönelen ileride ne olmak istiyorsun sorusuna ise artık çok net cevap verebiliyordum.

Her ne kadar zaman geçse de hala araştırıyorum ve yeni şeyler öğreniyorum. Artık biliyorum ki öğrenmenin sınırı yok. Ancak öğrenme yolunda her zaman zorluklar karşımıza çıkacak. Belki istediğimiz şartları yakalayamayacağız belki çok daha farklı şeyler ile karşılacağız ancak bu noktada bize düşen sabretmek ve çalışmak olacak.

Çok şükür sevdiğim işi yapıyorum. Şu bir gerçek ki işime birçok şeye ayırdığım zamandan fazla zaman ayırıyorum ancak çalışmanın vermiş olduğu yorgunluk ve her şeyden soğumak gibi durumlar yerine günlük hayatımı daha eğlenceli yaşadığım ve bir amaç için çalıştığım kanaatindeyim 🙂

Bu yazımı birkaç konuyla alakalı sözle ve herkesin sevdiği işi yapması dileklerimle bitiriyorum.

Her zorluktan sonra bir kolaylık vardır. İnşirah/5

Güzel günler sana gelmez, sen onlara yürüyeceksin. Mevlana

Bu dünyada başarıya ulaşan insanlar istedikleri şartları yakalayan insanlardır. Eğer onları bulamazlarsa, kendileri yaratırlar. Bernard Shaw

Hiçbir şeyden asla vazgeçme; çünkü vazgeçenler yalnızca kaybedenlerdir. Abraham Lincoln

Sevdiğiniz şeyi yapın; para peşinden gelecektir. Marsha Sinetar

Sevdiğiniz bir şeyde başarısız olmak, sevmediğiniz bir şeyde başarılı olmaktan daha iyidir. George Burns

Asla başarının hayalini kurmadım. Onun için çalıştım. Estee Lauder

İşine bağlı olan insanların kafasına, düşünceler kendiliğinden doğar. Henry Ford


Etiketler: , , ,

Yazı hakkında yorum yapabilirsiniz?